Jak szybko i skutecznie wzmocnić erekcję? Przedstawiamy naturalne sposoby do wykonania w domu.

Mały penis, który nie osiąga pełnego wzwodu często jest powodem wielu męskich kompleksów. W końcu gwiazdy porno są naprawdę hojnie obdarzone przez naturę. Jaki jest ich sekret? Czy da się wpłynąć na erekcję i powiększyć penisa w naturalny sposób, bez bólu i kosztownych zabiegów? Oczywiście! Niektóre z tych metod są skuteczne bardziej, inne niestety mniej. Warto przetestować wszystkie, aby sprawdzić, która z nich najlepiej działa na nasz organizm. Prezentujemy wszystkie znane na naturalne sposoby na powiększanie i usprawnienie męskości! Zapraszamy do lektury.

Problemy z erekcją - przyczyny

Nie ma jednej przyczyny, która mogłaby jednoznacznie wskazywać na problemy ze wzwodem. Zaburzenia takie mogą pojawić się na różnych etapach w życiu mężczyzny i być związane z różnymi czynnikami. Czasem problemy natury seksualnej związane są z kwestiami psychicznymi, innym razem natomiast są wielkim alarmem sygnalizującym o rozwijającej się chorobie.

Częstymi konsekwencjami nieleczonych zaburzeń erekcji jest:

- pogorszenie relacji z partnerką,

- brak ochoty na seks,

- spadek kondycji fizycznej,

- utrata pełnego zdrowia psychicznego,

- powikłania związane z chorobami prostaty.

Powody zaburzeń erekcji są naprawdę bardzo zróżnicowane. Badania naukowe mówią wyraźnie o tym, że w przypadku młodych mężczyzn, problemy z erekcją związane są z psychiką:

 • strach przed bliskością,
 • obawy związane z rozczarowaniem partnerki,
 • konflikty w związku,
 • nerwica,
 • depresja,
 • stany lękowe,
 • nadużywanie alkoholu lub narkotyków,
 • niski poziom testosteronu,
 • stres w pracy,
 • długotrwałe zmęczenie psychiczne,
 • inne powody zaburzonego funkcjonowania układu nerwowego.

Problemy z erekcją po 40 roku życia często związane są z chorobami i przyjmowanymi lekami np. przeciwpadaczkowymi, antyarytmicznymi czy przeciwwymiotnymi. Zaburzenia wzwodu występują u panów z następującymi chorobami:

 • Niewydolnością nerek,
 • Nietrzymaniem moczu,
 • Cukrzycą,
 • Nadciśnieniem tętniczym,
 • Chorobami układu rozrodczego,
 • Zaburzeniami endokrynologicznymi,
 • Chorobami układu nerwowego.

ZOBACZ TAKŻE: CYTRYNIEC CHIŃSKI NA PAMIĘĆ, KONCENTRACJĘ I... UDANE ŻYCIE SEKSUALNE

Naturalne sposoby na wzmocnienie erekcji

Po pierwsze warto zadbać o prowadzenie zdrowszego trybu życia. Należy ograniczyć palenie i spożywanie alkoholu oraz innych szkodliwych substancji. Warto włączyć do swojego życia więcej ruchu oraz urozmaicić dietę o owoce i warzywa.

Jeżeli natomiast problemy wynikają z natury psychicznej, polecamy szczerą rozmowę z partnerką lub psychologiem czy seksuologiem. Czasem uzewnętrznienie swoich obaw czy emocji może zdziałać cuda, jeśli chodzi o udane życie seksualne!  

Po wsparcie męskiej seksualności można także sięgnąć do rozwiązań prosto z natury.

Przydatne okażą się następujące rośliny:

 • Jagody palmy sabałowej skutecznie przyspiesza przepływ enzymów wewnątrz prącia. Wpływa na jakość i czas erekcji.
 • Korzeń buzdyganka – oddziałuje na pobudzenie seksualne, znajdujące się związki w tej roślinie intensywnie stymulują męskie hormony, które bezpośrednio wpływają na poprawę kondycji seksualnej.
 • Korzeń sarsaparilla – dodaje energii, opóźnia proces starzenia się organizmu. Ułatwia osiągnięcie wzwodu usprawniając dopływ krwi do penisa.

Sposoby na powiększanie penisa

Powszechnie mówi się, że „wielkość nie ma znaczenia”, jednak niewielki członek, często jest powodem licznych męskich kompleksów. Panowie często marzą o tym, by stać się idealnym kochankiem, a wszystko to za sprawą jak największego przyrodzenia. Istnieją sposoby, które mogą sprawić, że penis faktycznie zwiększy swoje rozmiary.

Po pierwsze warto zacząć od regularnych ćwiczeń całego ciała, a szczególnie nóg. Większa sprawność fizyczna bardzo wpływa na mocniejsze i dłuższe wzwody, a także wielkość penisa. Wszystko to za sprawą poziomu testosteronu i libido – hormony te rosną wraz z tężyzną fizyczną.  Nie polecamy jednak stosowania odżywek i zastrzyków z testosteronem, ponieważ obniżają one produkcję hormonów w jądrach.

ZOBACZ TAKŻE: KORA ŚLIWY AFRYKAŃSKIEJ NA SPRAWNOŚĆ SEKSUALNĄ I UKŁAD MOCZOWY

Ćwiczenia mięśni Kegla: nie tylko panie mogą ćwiczyć te mięśnie! Dzięki tej metodzie istnieje możliwość skutecznego zwiększenia penisa poprzez usprawnienie dopływu krwi do członka. Wystarczy tylko zlokalizować mięśnie Kegla, czyli inaczej dna miednicy. Umieszczone są między moszną, a odbytem.

Można je łatwo wyczuć palcami. W prosty sposób można je także zlokalizować, gdy chcemy zatrzymać strumień moczu. Ćwiczenia polegają na naprzemiennym zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni. Można je także ćwiczyć w trakcie oddawana moczu, przerywając co chwila jego strumień. 

Co na powiększanie penisa?

Istnieje także możliwość wpłynięcia na rozmiar członka za pomocą powszechnie znanych roślin. Wpływają one nie tylko na wielkość penisa, ale także zwiększają doznania, dzięki czemu życie seksualne, może osiągnąć zupełnie inny wymiar. Warto więc sięgnąć po:

Żeń-szeń – roślina ta silnie podnosi libido, pomaga w zaburzeniach erekcji, działa na rozkurcz naczyń krwionośnych, powodując zwiększony napływ krwi do penisa, co wpływa na jego wielkość i pobudzenie seksualne.

Guarana – znakomicie poprawia ukrwienie naczyń wewnątrz i wokół członka. Dzięki temu poprawia się praca męskich hormonów (testosteron i libido). Możliwe jest wówczas dostarczanie większej ilości energii do prącia, co skutkuje niwelowaniem problemów ze wzwodem. Wpływa to również na rozmiar członka.

Chmiel zwyczajny – roślina ta od wieków nazywana jest mianem „miłosnego składnika”. Relaksuje i odpręża, co wpływa korzystnie na osiągnięcie pełnego wzwodu, a także doznania seksualne. Dodatkowo wydłuża stosunek, wpływa na ukrwienie członka, co przekłada się na jego wielkość.

Źródło:

www.poradnikzdrowie.pl

www.doktorfit.edu.pl

www.sizemed.pl

www.zdrowie.tvn.pl

Kategorie