Suplementy na wypadanie włosów - jak pozbyć się problemu?

Aby suplementy na wzmocnienie włosów wykazywały działanie regenerujące i odżywcze, muszą być oparte na naturalnym składzie. Wyłącznie taki będzie zawierać cenne witaminy i minerały, których najlepszym źródłem są wyciągi z roślin i ekstrakty z ziół. Jakie suplementy brać na porost włosów? W to zagadnienie zagłębiamy się w dzisiejszym wpisie.

Jakie są najlepsze suplementy na porost włosów?

Sprawdzone suplementy na wzmocnienie i porost włosów to te, zawierające w sobie kompleks witamin z grupy B, których najbogatszym źródłem jest siemię lniane. Roślinę tę od wieków stosuje się w branży kosmetycznej m.in. ze względu na obecność kwasów omega-3, które wykazują działanie przeciwstarzeniowe na skórę. Suplementy przeciw wypadaniu włosów dzięki obecności ekstraktu z siemienia lnianego zawierają biotynę, czyli witaminę B7. Substancja ta silnie wzmacnia cebulki i mieszki włosowe. Ponadto w drogocennych nasionach lnu znajduje się ryboflawina, tiamina, niacyna, kwas pantotenowy i foliowy oraz inne witaminy z grupy B. Ich zawartość w suplementach przeciw wypadaniu włosów jest istotna, gdyż nie tylko regulują pracę gruczołów łojowych, ale także opóźniają procesy siwienia. Szczególnie ważne jest przyjmowanie odpowiedniej dawki witaminy B12 zwanej kobalaminą, ponieważ bierze ona udział we wzroście i podziale komórek, a także w wytwarzaniu erytrocytów. Dzięki temu, że wspomaga ukrwienie skóry, wpływa na tzw. “wysyp baby hair”, czyli powstanie nowych i zdrowych włosków.

Suplementy na wzmocnienie włosów a dieta

Suplementy na wypadanie włosów powinny stanowić uzupełnienie zbilansowanej diety, a nie jej zamiennik, szczególnie że organizm przyswaja większość witamin i minerałów wraz z dostarczanym pożywieniem. Choć przygotowane preparaty stanowią skoncentrowane źródło prozdrowotnych składników, ich regularne spożywanie nie uzupełni w wystarczający sposób wszystkich brakujących wartości odżywczych w organizmie. Z tego względu suplementy na wzmocnienie włosów powinny być dostarczane wraz ze zdrową dietą, zwłaszcza że na ich doskonałą kondycję wpływają także aminokwasy. Dla przykładu ważna wśród nich arginina, dzięki temu, że wspomaga krążenie krwi w skórze głowy, świetnie pobudza cebulki włosowe do wzrostu. Źródłem tego aminokwasu są produkty zbożowe i nabiałowe oraz orzechy, które warto dołączyć do diety. W suplementach na wypadanie włosów często znaleźć można także wyciąg z ziela skrzypu polnego.

Suplementy na porost włosów - rola skrzypu polnego

Skrzyp polny to bogate źródło krzemionki, która wzmacnia strukturę włosów już od nasady. Minerał ten odżywia i regeneruje skórę głowy, niwelując wszelkie stany zapalne. Ekstrakt ze skrzypu polnego jest bardzo ważną częścią składową suplementów na wypadające włosy, ponieważ wzmacnia on cebulki włosowe, a wśród nich pobudza te, które są uśpione i nie wzrastają. Warto stosować odżywcze preparaty z krzemionką nawet z tego względu, że wykazuje ona działanie przeciwstarzeniowe na skórę. Dzieje się tak, ponieważ minerał ten bierze udział w syntezie elastyny i kolagenu - włókien odpowiadających za jej idealną gładkość i jędrność. Warto dodać, że naturalne suplementy na wzmocnienie włosów, które zawierają ekstrakt ze skrzypu polnego, skutecznie wzmacniają także płytkę paznokciową.

Po jakim czasie działają suplementy na porost włosów?

Najlepsze efekty działania suplementów na wypadanie włosów można zaobserwować po 2-3 miesiącach od ich regularnego stosowania. W tym czasie pojawiają się baby hair. Należy jednak mieć na uwadze czynniki, które mogą opóźnić wzrost włosa - wśród nich najczęściej wymienia się zaburzenia endokrynologiczne i zaburzenia odżywiania. Ponadto suplementy na porost włosów wykazują znacznie mniejszą skuteczność u osób cierpiących na łysienie androgenowe, któremu przeciwdziałają specjalne kuracje. Nie należy zapomnieć, że wraz z wiekiem pogarsza się przyswajalność cennych witamin i minerałów. Nie oznacza to jednak, że nie warto stosować suplementów na wzmocnienie włosów - wystarczy je tylko dobrać odpowiednio do swojej diety i trybu życia.

Kategorie

Poprzedni

Nietrzymanie moczu -...
kwi 7, 2023